Podsumowanie Roku Szkolnego

Szanowni Rodzice, nauczyciele i Wy – najważniejsi dzisiaj – uczniowie!

Dobiega końca rok szkolny. Na stole czekają świadectwa i nagrody 🙂

Tradycyjnie w takiej sytuacji przychodzi zabrać głos dyrektorowi szkoły, aby kończący się rok podsumować. Od razu przyznam się, że to jest najtrudniejsze przemówienie. Bo chciałabym powiedzieć Wam jeszcze dużo, ale wiem, że im dłużej będę mówiła, tym później zaczną się wakacje.

Wszyscy mamy za sobą dziesięć miesięcy wytężonej pracy.

Wysilali się uczniowie, ciężko pracowali też nauczyciele. Obmyślali coraz to nowe sposoby na to, aby uczniom przekazać jak najwięcej tajników wiedzy. Aby na lekcjach, choćby od czasu do czasu, zdarzyło się coś ciekawego. A przede wszystkim każdy z naszych nauczycieli, każdego szkolnego dnia, oddawał cząstkę swojej nauczycielskiej mądrości, cząstkę samego siebie – uczniom. Za Wasz trud i uśmiech – dziękuję.

Szkoła to nie tylko budynek czy instytucja. Szkoła to przede wszystkim ludzie, którzy w odpowiedzialny i twórczy sposób ze sobą współpracują dla realizacji najważniejszych celów.

A celem szkoły jest nauka i wychowanie. Ani jedno, ani drugie nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc i życzliwość rodziców.

Dzięki temu, że rodzice rozumieją, czemu służy to, co się w szkole dzieje, dzięki słowom zachęty wobec własnych dzieci, a czasami i zwykłemu rodzicielskiemu dopilnowaniu, możemy mówić o sukcesie uczniów. Bez pomocy rodziców nie udałoby się zorganizować wielu szkolnych przedsięwzięć. Za stawianie wymagań, za słowa otuchy, gdy ciężko, za pomoc wszystkim rodzicom, także tym, którzy nie mogli być teraz z nami – dziękuję.

Dla mnie dzisiaj nadszedł czas pożegnania się z Wami wszystkimi, po 9 latach prowadzenia tej szkoły zostawiam stery młodszym.

Kiedy w 2009 roku zakładaliśmy te szkołę z gronem bardzo zaangażowanych rodziców, nie myślałam , że kiedyś nastąpi taki moment. Moment pożegnania się z moją kochana szkołą, z moimi dzieciakami z klasy drugiej i ze wszystkimi uczniami tej szkoły.

Myślę, że nie będziecie mnie źle wspominać 🙂 Szkoła miała swoje wzloty i upadki, ale zawsze była. Byłam ja dla Was, moi kochani uczniowie, rodzice i nauczyciele. Mówię dzisiaj żegnajcie, ale wspominajcie dobrze i nie zapomnijcie.

Życzę Wam w wakacje gorącego słońca, ale bez poparzeń, odespania wszystkich zaległości, ale nie siedzenia przed telewizorem i komputerem.

Namawiam, abyście sami szukali sposobów do aktywności – i tej ruchowej, dla zdrowia i kondycji i tej społecznej, dzięki której będziecie zdobywać nowych przyjaciół.

Wszystkim – nauczycielom, rodzicom i uczniom – życzę udanych wakacji.

Rok szkolny 2015/2016 uważam za zamknięty ! 🙂

Wspaniałych Wakacji :)!!

Barbara Łuczyna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *