Teatrzyk-Wloczykij-Wystapil-w-Rugby-polska-szkola-w-rugby

Teatrzyk Włóczykij Wystąpił w Rugby

W ostatnią sobotę, Polską Szkołę w Rugby odwiedził Pierwszy Polski Teatr Obwoźny w Anglii „Włóczykij”. Teatr włóczykij wystawił 40 minutowe przedstawienie dla dzieci, oparte na bajce Wandy Chotomskiej – Przygody jeża spod miasta Zgierza.

Była to przepiękna i wzruszająca opowieść o tym, jak trudno jest żyć bez rodziny oraz bliskich krewnych i dlaczego dziadkowie, babcie, ciocie, wujkowie i kuzynostwo są tak ważni w życiu młodego człowieka.

Głównym bohaterem bajki był mały jeżyk, który z tęsknoty za swoją rodziną postanowił wyruszyć na poszukiwanie krewnych. Po drodze spotkały go przeróżne niespodzianki i przeszkody, po których pokonaniu, znalazł liczną rodzinę i został najszczęśliwszym na świecie jeżem.

Oprócz samego przedstawienia, teatr przygotował też 35 minutowe warsztaty teatralno plastyczne, nawiązujące do tematu bajki.

Zobacz video relację z występów teatru Włóczykij

 

PS

Premiera przedstawienia odbyła się we wrześniu 2011 w Londynie na Polskim Festiwalu w Ealing. Po premierze Teatr „Włóczykij” wyruszył w podróż i odwiedza Ośrodki Polonijne oraz Polskie Szkoły Sobotnie w Wielkiej Brytanii. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *